Shkatërrohet banda e drogës në Itali, në pranga 22 shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 09:28 10-06-2016

Policia Italiane ka shkatërruar një tjetër bandë dhe ka arrestuar 22 shqiptarë.

Mësohet se banda ishte shqiptare dhe kryente vjedhje me armë në disa rajonë të Italisë si në Pomezia dhe Torvaianica e Ardea.

Bëhet me dije se  për shaktërrimin e kësaj bande u angazhuan rreth 100 karabiniere, pjesë e departamenteve të hetimit dhe njesive speciale të Policisë së Shtetit.

Sipas policisë ky grup kriminal vepronte prej disa vitesh në Itali.

Gjatë kontrolleve të kryera nga policia u sekuestruan në cilësinë e provës materiale  rreth 350 kg marijuanë, 500 gram kokainë dhe dy armë.

 

 

arrestimi_i_22_shqiptarve2.jpg

arrestimi_i_22_shqiptarve1.jpg

arrestimi_i_22_shqiptarve3.jpg

arrestimi_i_22_shqiptarve.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.089634895324707
array(1) { ["section"]=> string(65) "shkaterrohet-banda-e-droges-ne-itali-ne-pranga-22-shqiptare-43053" }