Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, arrestohen 16 persona,mes tyre tre shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:47 22-05-2019 Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, arrestohen 16 persona,mes tyre tre shqiptarë

Policia italiane në bashkëpunim më policinë marokene ka arrestuar 16 persona mëngjesin e sotëm.

Sipas mediave vendase 13 nga të arrestuarit janë italianë dhe marokenë , ndërsa 3 prej tyre shqiptarë dhe mbi ta rëndon akuza e 'posedimit të drogës për qëllime trafikimi'.

Gjithashtu gjatë hetimit u evidentua se grupi i arrestuar ishte përgjegjës për kryerjen e një sërë vjedhjesh në serviset e automjeteve.

Nën cilësinë e provës material janë gjetur dhe sekuestruar 11 kg hashash dhe më shumë se 100 gram kokainë dhe marijuanë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10150384902954
array(1) { ["section"]=> string(100) "shkaterrohet-banda-e-trafikut-te-droges-ne-itali-arrestohen-16-persona-mes-tyre-tre-shqiptare-165296" }