Shkëlqen Majlinda Kelmendi, sjell në Kosovë medaljen E ARTË

Publikuar tek: sport, më 19:58 24-01-2019 Shkëlqen Majlinda Kelmendi, sjell në Kosovë medaljen E ARTË

Sportistja shqiptare Majlinda Kelmendi ia ka dalë sërish të sjellë në Kosovë një tjetër medalje të artë.

Majlinda arrit të fitoi medaljen e artë në turneun Grand Prix të Tel Avivit në Izrael, në kategorinë 52 kg, duke treguar përsëri kush është kampionia e xhudos në kompeticionet ndërkombëtare.

Sportistja shqiptare triumfoi në finale përballë rivales izraelite, Gili Kohen, në një garë që zgjati vetëm 35 sekonda.

Majlinda Kelmendi arrti të ngrinte lart flamurin e Kosovës dhe ta niste 2019 me me medalje, dhe sigurisht me të artën.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bulku flet për Kombëtaren: Ja pse Shqipëria e De Biazit korri më shumë sukses
Ervin Bulku tregon eksperiencën më të bukur të karrierës: Moment historik edhe për shqiptarët »
Article Logic
Execution time: 0.004478931427002
array(1) { ["section"]=> string(65) "shkelqen-majlinda-kelmendi-sjell-ne-kosove-medaljen-e-arte-150185" }