Shkëlqen Mishela Rapo, Shqipëria renditet e 5-ta në Eurovizionin për fëmijë (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:45 23-11-2015

Mishela Rapo përfaqësoi Shqipërinë në Junior Eurovision 2015 dhe ia doli të renditej e pesta me një total pre 93 pikësh sipas votimeve.

“Dambaje” titullohet kënga e saj me tekst të Pandi laços dhe muzikë të Adrian Hilës.

Eurovizioni u mbajt në Bullgari dhe Mishela Rapo përfaqësoi Shqipërinë pasi u shpall fituese nga Festivali për fëmijë në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iso-polifonia, çmimin e parë në festival e fiton Himara. Lefter Çipa: Polifonia si mushka, të qëllon me shqelmë
Bujar Kapexhiu në një rrëfim: Si i krijoj karikaturat dhe pse Rama, Berisha dhe Basha janë më të preferuarit »
Article Logic
Execution time: 0.019129037857056
array(1) { ["section"]=> string(86) "shkelqen-mishela-rapo-shqiperia-renditet-e-5-ta-ne-eurovizionin-per-femije-video-26072" }