Shkëlzen Berisha ndoqi nga afër rikonstruksionin e kullës në Viçidol, si ka ndryshuar ajo sot (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:53 11-02-2016 Shkëlzen Berisha ndoqi nga afër rikonstruksionin e kullës në Viçidol, si ka ndryshuar ajo sot (Foto)

Ish-kryeministri Sali Berisha kishte deklaruar se kulla e familjes së tij në Viçidol të Tropojës do të rikonstruktohej për shkak të dëmtimeve ndër vite.

Familja Berisha prej vitesh e ka braktisur kullën dhe goditjet më të rënda ajo i ka marrë gjatë vitit 1999 kur zhvillohej lufta e Kosovës dhe predhat e ushtrisë serbe kanë hyrë në territorin shqiptar.

Megjithatë, sot kulla ka një pamje tërësisht tjetër. Punimet për rikonstruksionin e saj janë ndjekur nga afër nga Shkëlezen Berisha, ndërsa të shumtë janë banorët e fshatit që në rrjetet sociale shkruajnë se kulla e Berishës është pasuri reale për zonën.

12036881_435577263298639_5752936692019214586_n.jpg

12038046_435338826655816_1645194647924320145_n.jpg

11059567_435577073298658_8103772656895393563_n.jpg

12346522_455992697923762_7165969089372038658_n.jpg

1910041_461731204016578_879236119790468325_n.jpg

10391607_461731227349909_8482597606882759236_n.jpg

10653302_461731170683248_8773574466189603111_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018815994262695
array(1) { ["section"]=> string(103) "shkelzen-berisha-ndoqi-nga-afer-rikonstruksionin-e-kulles-ne-vicidol-si-ka-ndryshuar-ajo-sot-foto-32332" }