Shkëndijat elektrike të gardhit të bagëtive, shkak i flakëve që po ‘përpijnë’ vendin (PAMJE TË TMERRSHME)

Publikuar tek: bota, më 17:25 12-07-2018 Shkëndijat elektrike të gardhit të bagëtive, shkak i flakëve që po ‘përpijnë’ vendin (PAMJE TË TMERRSHME) Foto nga zjarri në Kaliforni

Një zjarr i madh ka përfshirë Karliforninë Veriore duke djegur mijëra hektarë tokë.

Sipas mediave të huaja, zjarri ka nisur nga një gardh elektrik për bagëti, i cili nuk ishte instaluar si duhet.

Zjarri ka filluar prej 30 qershorit në qarqet Yolo dhe Napa, dhe është zjarri më i madh që ka përfshirë Kaliforninë deri më tani, pasi janë djegur mbi 90 mijë hektarë tokë dhe hapsira pyjore.

Ndërkohë, prej dy javësh qindra zjarrfikës po luftojnë kundër flakëve dhe kanë nisur evakuimin e banorëve.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk ndalet Rusia, paralajmëron krizë në Ballkan: Gati bllokimi i marrëveshjes Maqedoni-Greqi
Rusia zgjat me një vit sanksionet ndaj Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.021278858184814
array(1) { ["section"]=> string(107) "shkendijat-elektrike-te-gardhit-te-bagetive-shkak-i-flakeve-qe-po-perpijne-vendin-pamje-te-tmerrshme-127682" }