Shkëndijat elektrike të gardhit të bagëtive, shkak i flakëve që po ‘përpijnë’ vendin (PAMJE TË TMERRSHME)

Publikuar tek: bota, më 16:25 12-07-2018 Shkëndijat elektrike të gardhit të bagëtive, shkak i flakëve që po ‘përpijnë’ vendin (PAMJE TË TMERRSHME) Foto nga zjarri në Kaliforni

Një zjarr i madh ka përfshirë Karliforninë Veriore duke djegur mijëra hektarë tokë.

Sipas mediave të huaja, zjarri ka nisur nga një gardh elektrik për bagëti, i cili nuk ishte instaluar si duhet.

Zjarri ka filluar prej 30 qershorit në qarqet Yolo dhe Napa, dhe është zjarri më i madh që ka përfshirë Kaliforninë deri më tani, pasi janë djegur mbi 90 mijë hektarë tokë dhe hapsira pyjore.

Ndërkohë, prej dy javësh qindra zjarrfikës po luftojnë kundër flakëve dhe kanë nisur evakuimin e banorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk ndalet Rusia, paralajmëron krizë në Ballkan: Gati bllokimi i marrëveshjes Maqedoni-Greqi
Rusia zgjat me një vit sanksionet ndaj Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.020181179046631
array(1) { ["section"]=> string(107) "shkendijat-elektrike-te-gardhit-te-bagetive-shkak-i-flakeve-qe-po-perpijne-vendin-pamje-te-tmerrshme-127682" }