Shkojnë si turistë, 3 shkodranët grabisin në Korçë (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:01 11-07-2018 Shkojnë si turistë, 3 shkodranët grabisin në Korçë (EMRAT) Foto ilustruese

Tre shtetas janë arrestuar nga policia e Korçës për vjedhje me dhunë të një të moshuari.

Operacioni policor i koduar “Vizitori” çoi në pranga shtetasin me iniciale I. A,  Toni Nika 65 vjeç, banues në Shkodër si dhe Fisnik Hajro 64 vjeç, banues në Tiranë.

Në cilësin e provës materiale u gjetën e sekuestruan një automjet tip BMV, tre aparat celularë,  një shumë prej 35 000 mijë lekë, të dyshuara si të ardhura nga veprimtaritë kriminale në fushën e vjedhjes më dhunë.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale “vjedhje me dhunë” kryer në bashkëpunim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arta Marku PËRBALLET me opozitën, refuzon të japë përgjigje për çështjet e NXEHTA: Nuk kam tagër
Aksident i rëndë, përplasen dy trajlera »
Article Logic
Execution time: 0.033991098403931
array(1) { ["section"]=> string(62) "shkojne-si-turiste-3-shkodranet-grabisin-ne-korce-emrat-127557" }