SHKRIMTARI i madh ISMAIL KADARE më në formë se ndonjëherë, ja ku ndodhet sot

Publikuar tek: kulture-art, më 12:38 27-01-2018 SHKRIMTARI i madh ISMAIL KADARE më në formë se ndonjëherë, ja ku ndodhet sot

Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lame sjell një foto të shkrimtarit të madh Ismail Kadare dhe bashkëshortes së tij Helena, që gjenden sot në ceremoninë e marrjes së çmimit të madh në Itali, çmimin letrat Nonino.

Çmimi u akordua disa ditë më parë për shkrimtarin shqiptar, dhe ai ka udhëtuar drejt Italisë për ta tërhequr atë.

Kadare duket në formë përpara fillimit të ceremonisë, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 35 vjet nga krijimi i Ansamblit “Dropulli, por askush në shtet nuk kujtohet…Alarmin e jep udhëheqësi i Ansamblit (LETRA PER LEFTER ÇIPEN)
U bë hit me videon sensibilizuese, ja kujt ia dedikon regjisori i njohur shqiptar gjithë suksesin »
Article Logic
Execution time: 0.019887924194336
array(1) { ["section"]=> string(82) "shkrimtari-i-madh-ismail-kadare-me-ne-forme-se-ndonjehere-ja-ku-ndodhet-sot-108134" }