Shkruan libër për vrasjen e Bin Laden, ja çfarë i ndodh ushtarit amerikan

Publikuar tek: bota, më 17:10 20-08-2016 Shkruan libër për vrasjen e Bin Laden, ja çfarë i ndodh ushtarit amerikan

Një ish anëtar i Forcave Amerikane të Marinës, botoi një libër lidhur me rolin e tij në aksionin kur përfundoi i vrarë Bin Laden, por këtë duket se do ta paguaj shtrenjt.

BBC shkruan se ky shkrimtar tashmë  do ti paguaj shtetit amerikan rreth 7 milion dollarë pasi ka shkelur marrëveshjet konfidenciale.

Ish ushtari Matt Bissonette nuk ka marrë miratim nga Pentagoni para se libri “No Easy Day” të publikohej në vitin 2012.

Ai ka parnuar të heqë dorë nga të gjitha përfitimet si dhe të drejtat për film dhe fjalime.

Dhe në shkëmbim qeveria amerikane do të hedhë poshtë dyshimet e tjera lidhur me Bissonette.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.066035032272339
array(1) { ["section"]=> string(78) "shkruan-liber-per-vrasjen-e-bin-laden-ja-cfare-i-ndodh-ushtarit-amerikan-50346" }