‘Shkundet’ Prokuroria e Tiranës, Dritan Rreshka firmos lëvizjet e para

Publikuar tek: aktualitet, më 11:44 12-01-2018 ‘Shkundet’ Prokuroria e Tiranës, Dritan Rreshka firmos lëvizjet e para

Prokurori i ri i Tiranës, Dritan Rreshka, i emëruar pak ditë më parë nga kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, firmos ndryshimet e para në organin e akuzës.

Rreshka ka bërë disa ndryshime në prokurorinë e kryeqytetit. Konkretisht, Kaso Biberi është komanduar shef i ekzekutimeve të vendimeve penale, Valentin Preci dhe Kaso Biberi komandohen shefa seksioni.

Valentin Preci komandohet konkretisht shef i seksionit kundër pronës, ndërsa Kaso Biberi komandohet shef i ekzekutimeve të vendimeve penale, informon report tv. 

Po ashtu, Gjergji Tako nga ekzekutimet kalon në prokurorë të thjeshtë, ndërsa Arben Nela e Erion Pano vazhdojnë të mbajnë postin e zv/prokurorit. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Katër ditë më parë e dekoroi, Meta për ndarjen e Rexhep Çelikut: Lajm drithërues
Drejtori i Hipotekave shkarkon në vend dy punonjës, zbuloi SKANDALIN »
Article Logic
Execution time: 0.044288873672485
array(1) { ["section"]=> string(74) "shkundet-prokuroria-e-tiranes-dritan-rreshka-firmos-levizjet-e-para-106305" }