Shorti i Euro 2016, Shqipëria në grup me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:38 13-12-2015 Shorti i Euro 2016, Shqipëria në grup me Francën, Rumaninë dhe Zvicrën

Shorti i hedhur ditën e djeshme për kampionatin europian, France 2016 e ka vendosur Shqipërinë në grupin e parë me organizatoren e këtij kampionati, Francë si dhe Rumaninë dhe Zvicrën. Surpriza e ditës së djeshme ishte ndeshja e parë e Shqipërisë që do të luajë kundër Zvicrës, kombëtares që ka në përbërjen e saj 5 lojtarë me origjinë shqiptare, ndërsa vëllezërit Xhaka do të jenë kundërshtarë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 25 vjetori i krijimit të PD, Argita Malltezi mungon në ceremoni
Një bamirës si Stresi, reperi u gjendet pranë familjeve në nevojë »
Article Logic
Execution time: 0.033699035644531
array(1) { ["section"]=> string(74) "shorti-i-euro-2016-shqiperia-ne-grup-me-francen-rumanine-dhe-zvicren-27642" }