Shpallen koncesionet për dy hidrocentrale të mëdha (DOKUMENTI)

Publikuar tek: ekonomi, më 14:56 04-05-2017 Shpallen koncesionet për dy hidrocentrale të mëdha (DOKUMENTI)

Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka hapur garën për dy koncesione të reja hidrocentralesh. Bëhet fjalë për “Bushtriva 1” dhe “Bushtrica 2” me një afat për 35 vjet.

Për të dy koncesionet nuk është vendosur një vlerë, por vetëm kriteret për fituesin e koncesionit. Ndër kriteret kryesoret janë: Fuqia e instaluar, analiza ekonomike dhe financiare, kapaciteti financiar, ndikimi ekologjik dhe social etj.

Oferta duhet paraqitur jo më vonë se 31 maj në mënyrë elektronike. 

Pasaporta e tenderit publikuar nga Open Data Albania

kon.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019860982894897
array(1) { ["section"]=> string(66) "shpallen-koncesionet-per-dy-hidrocentrale-te-medha-dokumenti-77462" }