Shpella ku u bllokuan 12 djemtë kthehet në muze, historia e tyre frymëzim për film

Publikuar tek: bota, më 07:28 12-07-2018 Shpella ku u bllokuan 12 djemtë kthehet në muze, historia e tyre frymëzim për film

Kompleksi i shpellave në Tajlandë veriore, ku 12 djem dhe trajneri i tyre i futbollit ishin bllokuar për më shumë se dy javë, do të shndërrohet në një muze.

Zyrtarët e shpëtimit thanë se muzeu do të tregojë se si operacioni i shpëtimit filloi, duke shtuar se do të ishte një atraksion turistik i madhpër Tajlandën.

Të paktën dy kompani po kërkojnë të bëjnë një film që tregon historinë e shpëtimit.

Ekipi i futbollit ndodhet në spital nën kujdesin mjeksor.

Ata janë në gjendje të mirë shëndetësore edhe pse qëndruan në shpellë që me datën 23 qershor.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020914077758789
array(1) { ["section"]=> string(88) "shpella-ku-u-bllokuan-12-djemte-kthehet-ne-muze-historia-e-tyre-frymezim-per-film-127613" }