Shpërthejnë karikaturat plot sarkazëm në median zvicerane për përbërjen e kombëtares së tyre

Publikuar tek: sport, më 08:20 08-06-2016 Shpërthejnë karikaturat plot sarkazëm në median zvicerane për përbërjen e kombëtares së tyre Karikature e publikuar sot ne median zvicerane, plot sarkazem per kombetaren e Zvicres

Në median zvicerane kanë filluar karikaturat e para që vënë në lojë në fakt plot humor edhe ekipin e tyre. Bëhet fjalë për dy zviceranë që nga TV presupozohet se po ndjekin ndeshjen “Shqipëri – Zvicër”. 

Komentatori I ndeshjes fillon të tregojë për aksionin e kombëtares së Zvicrës: “Graniti jep topin për Blerimin, ky I fundit e pason për Xherdan Shaqirin…”…

“Dhe ja, thotë gruaja duke ndjekur ndeshjen, jemi ne….Apo nuk jemi ne???” është ironia që tregon se shumica e lojtarëve të zvicrës në fakt kanë kombësi shqiptare, pavarësisht shtetësisë zvicerane. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shikoni atmosferën në të cilën stërviten djemtë e kombëtares dhe të preferuarin e tifozëve për “selfie” (VIDEO)
Video në prapaskenë/ De Biasi rregullon kollaren e Armand Dukës dhe... pamje të tjera emocionuese nga djemtë e kombëtares »
Article Logic
Execution time: 0.13621306419373
array(1) { ["section"]=> string(98) "shperthejne-karikaturat-plot-sarkazem-ne-median-zvicerane-per-perberjen-e-kombetares-se-tyre-42806" }