Shpërthejnë komentet pas arrestimit të Elvis Rroshit, por një prej qytetarëve s’e mban dot dhe i thotë 2 fjali provokuese

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:02 14-06-2016 Shpërthejnë komentet pas arrestimit të Elvis Rroshit, por një prej qytetarëve s’e mban dot dhe i thotë 2 fjali provokuese

Shpërthejnë komentet pas arrestimit të Elvis Rroshit, por një prej qytetarëve s’e mban dot dhe i shkruan 2 fjali provokuese. Pas statusit të tij në ‘’Facebook’’, qindra komentues, si zakonisht nisën të mbështesin kryebashkiakun e Kavajës, duke i shkruar se do jenë me të, sa gjigand dhe i fortë është, si po i bëjnë sulme politike etj.

“E mirepres ballafaqimin me drejtesine e Sali Berishes dhe do te provoj gjithe pafajesine time per kete poshtersi. Kam angazhuar avokate te njohur italiane qe jane skandalizuar me gjithe kete sulm ordineresh ndaj meje. Ata me kane siguruar se kjo eshte dicka e pabesueshme dhe betejen sado e gjate te jete do ta fitojme.

Prokuroria nuk ka provuar asgje pervec atyre qe kam deklaruar vete. Me akuzojne per nje fakt qe e kam ekspozuar vete publikisht dhe qe per drejtesine italiane eshte nul.

Me akuzojne per debime ku jam debuar si mijera emigrante te tjere ne tufe po ku nuk kam bere asnje gjyq dhe s'kam marre asnje denim.

Le te me akuzojne per cfare te duan tjeter. Ky arrestim eshte kriminal sepse nuk mund te arrestosh njeriun per deklarim te rreme pa e provuar qe ka qene i tille. S'ka problem une jam mesuar me padrejtesira dhe kam lindur per t'i mbijetuar cdo padrejtesie.

E sigurte eshte qe Kavajen Sali Berisha nuk ka per ta marre me edhe sikur shtate pashe nen dhe te me fusin mashat e tij.

Ketu do jemi!”, shkruante dje Rroshi para arrestimit për falsifikim të formularit të dekriminalizimit.

Por ja ç’i shkruan thjesht dhe qartë ky qytetar, pa ofendime kuptohet:

‘’Kur i lexoj komentet e njerëzve këtu më vjen të qesh por kur mendoj thellë më vjen të bërtas e të ulëris. Kur mendoj se sa popull kot jemi’’

elvisrroshikomentuesiok.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019274950027466
array(1) { ["section"]=> string(126) "shperthejne-komentet-pas-arrestimit-te-elvis-rroshit-por-nje-prej-qytetareve-s-e-mban-dot-dhe-i-thote-2-fjali-provokuese-43454" }