“Shpërthen” aktori i njohur shqiptar, "thumbon" Ramën: Vendos militantë në poste drejtuese dhe pastaj bërtet…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:20 10-10-2017 “Shpërthen” aktori i njohur shqiptar,

Aktori i njohur i teatrit dhe kinematografisë shqiptare, Neritan Liçaj hedh akuza të forta ndaj shtetit dhe shefit të qeverisë, Edi Rama, pas thirrjeve të këtij të fundit për “spastrimin” e administratës publike nga militantët, të cilët ai i konsideron si “parazitë”.

Liçaj e ironizon deklaratën e kryeministrit duke thënë se pavarësisht thirrjeve të Ramës, postet drejtuese vazhdojnë të ndahen politikisht.

“Problemi i shtetit Shqiptar per mendimin tim,eshte,se vazhojme me shtete partish,ose e quajtur ndryshe PARTI-SHTET,si ne kohen e diktatures.Ke militant dhe njerez te mbrojtur politikisht qe bejne si agallare dhe nuk zbatojne ligjet ne poste drejtuese qe kane.Dhe pastaj liderat e tyre qe ikane vendosur vet,bertasin"Pse nuk funksjonon shteti?"!E thjesht s'jan specjaliste dhe jane te mbrojtur nga ai qe bertet.Atehere perse bertisni zoteri te pushtetit kur kete katrahure jeni ju qe e keni gatuar?!Mos lani duart si Ponc Pilati.Merrni njerez te denje dhe te afte dhe jo militante qe jo vetem abuzojne por dhe nuk dine te bejne punen.Fare e thjeshte”, shkruan aktori, Neritan Liçaj.  

 

neritan_licaj.jpg

 

 

neritan-licaj-10.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032818078994751
array(1) { ["section"]=> string(108) "shperthen-aktori-i-njohur-shqiptar-thumbon-ramen-vendos-militante-ne-poste-drejtuese-dhe-pastaj-bertet-95355" }