Shpërthen avokatja që rrëzoi Dakon në Gjykatë: Atë që po i bën ti Durrësit, s’ia kanë bërë as barbarët. Do të çoj në ndjekje penale

Publikuar tek: kulture-art, më 14:12 17-02-2017 Shpërthen avokatja që rrëzoi Dakon në Gjykatë: Atë që po i bën ti Durrësit, s’ia kanë bërë as barbarët. Do të çoj në ndjekje penale

Gjykata Administrative e Durrësit vendosi dje për pezullimin e punimeve për ndërtimin e sheshit “Veliera” pas daljes në dritë të rrënojave antike pranë Torres veneciane, një vendim që u cilësua si gjysmë-fitore, e udhëhequr nga avokatja  e Shoqërisë Civile, Mirela Jorgo.

Por sot në Durrës punimet vijojnë me intensitet pavarësisht vendimit të gjykatës. Për këtë reagon avokatja Jorgo e cila paralajmëron kryebashkiakun e Durrësit se do e çojë për ndjekje penale.

“Vangjush Dako, kam sinjale që po vazhdoni të punoni duke fshirë provat e rëndësishme arkeologjike. Ate që po i bën ti DURRËSIT nuk ja kanë bërë barbarët me të medhenj të kohërave këtij vendi. Vendimi i gjykatës është detyrues dhe urdhërues. Do të kalosh në ndjekje penale”, thotë në reagimin e saj avokatja.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata urdhëroi ndërprerjen e punimeve në Durrës, e pabesueshme se çfarë bën Vangjush Dako këtë mëngjes (FOTOT)
Kjo është prova më e madhe e talljes së Vangjush Dakos, kryebashkiaku jeton sipër zbulimit tronditës (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.0045630931854248
array(1) { ["section"]=> string(134) "shperthen-avokatja-qe-rrezoi-dakon-ne-gjykate-ate-qe-po-i-ben-ti-durresit-s-ia-kane-bere-as-barbaret-do-te-coj-ne-ndjekje-penale-69038" }