Shpërthen Blerina Bombaj, jep një mesazh për të gjitha gratë: Të më falin qentë e rrugës...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:09 28-10-2016 Shpërthen Blerina Bombaj, jep një mesazh për të gjitha gratë: Të më falin qentë e rrugës...

Dietologia Blerina Bombaj sot jep një mesazh të fuqishëm për të gjitha gratë të cilat duhet të ngrenë zërin e t'u japin një mësim burrave të tyre për të mos qenë të shtypura e për të jetuar me dinjitet e respekt.

“Nuk janë vetëm këta burra që konkurojnë me qentë e rrugës për "burrëri", janë edhe ato gra që i mbajnë këta burra po aq të përfshira në këtë degjenerim të meshkujve shqiptar. Gra që pranojnë të tradhtohen në emër të "mos prish familjen" edhe pse e ndotur. Si moj u mbaka familja duke bërë një sy qorr e një vesh shurdh? Familja do shembull, jepi mësim burrit tënd se nuk mund të të shkelë, jepi modelin e dinjitetit, respektit dhe dashurisë vajzës dhe djalit tënd, dhe jep shembullin tënd në shoqërinë që s’po ka më din e iman, në shoqërine ku pikerisht familja po ikën për lesh...

P.S. Të më falin qentë e rrugës se po tregohem shumë fyese për ta...”, shkruan deitologia Bombaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037240982055664
array(1) { ["section"]=> string(92) "shperthen-blerina-bombaj-jep-nje-mesazh-per-te-gjitha-grate-te-me-falin-qente-e-rruges-57675" }