Shpërthen gazetari shqiptar: Ç’aludonte gruaja e ministrit? Të huajt s’e rruajnë aspak për ne

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:01 19-12-2017 Shpërthen gazetari shqiptar: Ç’aludonte gruaja e ministrit? Të huajt s’e rruajnë aspak për ne

Gazetari Basir Çollaku i njohur për deklaratat e tij të forta tregon se si gruaja e një ministri aludonte për presidentin amerikan dhe sipas tij ambasada amerikane nuk e merr si shqetësim.

Sipas tij gruaja ministrore, eshte kurdisje pushteti e Soros dhe dihet dashuria e mazhorances per te, duke nisur nga kreu.

“Revolucionin nuk e bejne kunder-revolucionaret....te huajt se rruajne aspak per ne..

Rumunet bene revolucion ne 90-en, ndaj politika i ve gishtin kokes kur populli del ne proteste, mbush sheshet..Çaushesku ju ben me dije rumuneve pushtetare se, ka mjete demokratike komunikimi bindese. Atje ambasadoret nuk eshte se fershellejne shume..Si nuk degjova nje Ambasador te huaj ne SHBA, te qortoje protestuesit edhe kur jane te paguar, per pak rremuje..Madje ne Tirane kerkojne lajmet kunder Trump me qiri. Dje lexova ne nje replike te gruas se nje ministri tek aludonte per presidentin amerikan si nje biznesmen idiot dhe seksist. Ambasada amerikane ne Tirane, nuk e merr si shqetesim dhe reagim pa vend. Fundja gruaja ministrore, eshte kurdisje pushteti e Soros dhe dihet dashuria e mazhorances per te, duke nisur nga kreu. Ne Shqiperi ne 90-en permbysjen e bene ata qe ishin, duke vene trashegintaret kudo ne "sistemin e ri" . Ndaj vazhdon dakortesia. Ambasadori OSCE tha se kemi heshtur, sepse e dinim dhe duhej te kishim folur. Ata heshtin, sepse nuk eshte se e rruajne fort per hallet tona..jo jo. Ata bejne ca shkresa stabiliteti, krihen para kamerave dhe trashin llogarite bankare. Mire bejne. Shohin hesapin e vet. Po ne perse nuk u kemi dhene asnjehere hakun politikaneve qe talllin çfare tu vije ne dore...?! Ne presim revolucionin ta bejne kunder-revolucionaret, ndaj orteku i kaosit na ze gjithnje prefund”, shkruan Basir Çollaku.

bas.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036107063293457
array(1) { ["section"]=> string(98) "shperthen-gazetari-shqiptar-c-aludonte-gruaja-e-ministrit-te-huajt-s-e-rruajne-aspak-per-ne-103606" }