Shpërthen ish-truproja e Berishës: Dëgjoni këtu o njerëz të ndyrë…

Publikuar tek: aktualitet, më 16:40 13-03-2018 Shpërthen ish-truproja e Berishës: Dëgjoni këtu o njerëz të ndyrë… Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia

Ish-truproja e ish-kryeminstrit Berisha Izet Haxhia, është vënë jo pak herë në qendër të vemendjes për shkak të akuzave se është i përfshirë në vrasjen e Azem Hajdarit.

Disa javë më parë Gjykata e Lartë në Turqi miratoi dhe ekstradimin e tij për në Shqipëri. Gjatë gjithë këtyre viteve Haxhia dhe Berisha kanë shkëmbyer akuza të forta për njëri-tjetrin.

Vetëm para disa ditësh, Haxhia nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, akuzoi Berishën se ka kërcënuar partneren e tij. Ndërkohë ditën e sotme, është shprehur i revoltuar për mënyrën se si e gjykojnë marrëdhënien që ka.

"Dëgjoni këtu o njerëz të ndyrë, ne nuk jemi si ju ,ne nuk fshihemi si ju , nuk kemi ligësitë tuaja të shpirtit tuaj që nuk ka njohur kurre dashuri , por vetëm imoralitet e ndyrsillik, vetem poshtërsi e ligësi”- shkruan Haxhia.

Nuk dihet nëse reagimi i tij i ashpër, lidhet dhe me kërcënimin që sipas tij i është bërë partneres së tij nga Berisha dhe njerëzit e tij.

Reagimi i plotë:

Ne jeten time té veshtire e té trazuar nga mijra dallge té saj , e vetmja gje qe nuk kam bere ka qene genjeshtera .Kam bere shume gabime e té keqia ndaj té tjereve por nuk kam luajtur me ndjenjat e askujt ,kam qene i palumtur ne çdo lidhje, i paplotesuar .Ka disa muaj qe une po jetoj nje dashuri té madhe ,qe me ka ndryshuar

jeten ,me ka bere té lumtur ,me ka bere té njof vetveten , ta dua ate , ta dua jeten .
Nje dashuri kaq e madhe , kaq e paster , kaq e pafajshme nuk mund té mbahej brenda vetes ,
nuk mund té fshihej , nuk mund té frikesohej 

nga çmendina anadollake e opinjonit hipokrit Shqiptar..Me kembnguljen e dashurise time ,vendosem ta benim publike ,ne nje moment té veshtire qe po kalonim , momentin e lajmit per ekstradimin ..Na u sulen si hjenat té gjithe ,ne radhe té pare femijet e mij ,me nje fjalor té denje per halabaket e rrugeve ,u sulen te afermit e dashurise time me viktimizime e thagma dhe fyerje ndaj meje .U sulen kategoria me e ndyre e anonimeve té fshehur pas profileve fallso té FB ,me mesazhe monstruoze ,qe permbanin , sharje nga me té ndyrat ,kercenime ,fyerje , té denja vetem per ata .Nuk mund ta honepsnin dot dashurine

tone ,lumturine tone ,U vune ne pergjim ,thirren ne ndihme gjithe ligesite e tyre ,dhe ju sulen nje femre te pambrojtur ,me shpirt artisti qe nuk kishte degjuar kurre ndaj vetes se saj asnje sharje ,asnje fyerje , asnje monstruozitet té tille .Dhe shpirti i saj i ndjeshem u thye ,u tulat u fye u tmerrua u tremb, nga keto hjena qe vetem ne Shqipri mund té gjenden .
Degjoni ketu o njerez té ndyre .

Ne nuk jemi si ju ,ne nuk fshihemi si ju , nuk kemi ligesite tuaja té shpirtit tuaj qe nuk Ka njohur kurre dashuri , por vetem imoralitet e ndyrsillik , vetem poshtersi e ligesi .
Ne nuk beme asgje té keqe , vetem sa duhemi ,
kur qenka bere faj e krim dashuria ?


Pse qenka faj dhe krim publikimi i kesaj ndjenje kaq te paster e pafajshme .
Ju e fituat nje beteje , por nuk mund ta fitoni kurre luften ndaj kesaj Dashurie kaq té madhe ,me gjithe metodat tuaja té ndyra e té neverirtshme .
Dashuria jone e paster, si pikat e lotit do té fitoje mbi gjithe pisllikun ,imoralitetin dhe ligesite tuaja . Té kaluara dashuria ime e perjteshme !!!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EKSKLUZIVE/ Flet Toni, djali i OFICERIT të vrarë me 7 plumba: Ja kush e urdhëroi VRASJEN më 13 mars (Nxjerr EMRAT E POLITIKANËVE- Fiset Çapja-Mema)
Tregti me vdekjen, në Berat firmat hedhin në gjyq njëra-tjetrën për VARREZAT (AKUZA) »
Article Logic
Execution time: 0.021701097488403
array(1) { ["section"]=> string(71) "shperthen-ish-truproja-e-berishes-degjoni-ketu-o-njerez-te-ndyre-113140" }