Shpërthen juristja e njohur: Durrësi vërtet s’e ka detin si i Jonit ama bundra të silikonosura, tangërllik pabuksash, nuk t’i sheh syri

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:38 09-07-2018 Shpërthen juristja e njohur: Durrësi vërtet s’e ka detin si i Jonit ama bundra të silikonosura, tangërllik pabuksash, nuk t’i sheh syri Foto ilustruese

Ngjarja e rëndë e dy netëve më parë në Havana të Dhërmiut ka ndezur edhe njëherë debatin për sigurinë e pushimet në jug të vendit. Shumë e komentojnë këtë si një realitet të trishtë e ndërsa të tjerë si një mënyrë për të nxirë jugun e perlat e tij turistike.

Në këtë kontekst ka reaguar edhe juristja e diplomuar në La Sapienza, Enida Bozheku, njëherazi aktiviste e njohur e protestave civile, duke thënë se Durrësi është zgjedhje me e mirë edhe pse vetë, siç thotë është nga jugu.

“Po, pushimet në Durres, këtej nga Iliria e tutje, me qetësi, rehati, 5 çadra, po ato njerëz të përvitshëm, pastër, çmimet njerëzore, quhet?! Sa për detin, vërtetë s'eshte si i Jonit, po ama bundra të silikonosura, armëmbajtës - kriminel dhe tangërllik pabuksash 11 muaj e bosa 1 muaj nuk t’i sheh syri. E të mendosh që nga ato anët e bukura të jugut përrallor jam dhe vetë, po grosha më pëlqen për dimër me pak bukë veç!” shkruan Bozheku.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Monika Kryemadhi dedikim prekës për vajzën e saj: Të dhashë fjalën që… (E PLOTË)
Rudina ka ditëlindjen, EDI RAMA i bën dhuratën e veçantë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.022145986557007
array(1) { ["section"]=> string(139) "shperthen-juristja-e-njohur-durresi-vertet-s-e-ka-detin-si-i-jonit-ama-bundra-te-silikonosura-tangerllik-pabuksash-nuk-t-i-sheh-syri-127282" }