Shpërthen keq deputeti: Qeveri e bashki, ndaleni diarrenë se do t'ju ndyjë pantallonat

Publikuar tek: aktualitet, më 13:31 12-10-2018 Shpërthen keq deputeti: Qeveri e bashki, ndaleni diarrenë se do t'ju ndyjë pantallonat Petrit Vasili

Ka reaguar me tone të ashpra deputeti i LSI-së Petrit Vasili për vendimin e fundit të Ramës, për mbylljen e lojërave të fatit. 

Sipas Vasilit, kryeministri po tenton të marrë gjithë paratë me vete me kompanitë e tyre. 

Vasili ka publikuar dhe një deklaratë t tijën në vitin 2016. 

"Ndaj, qeveri e bashki, ndaleni diarrenë se t'ju lodhë e do t'ju ndyjë pantallonat", e mbylli deklaratën Vasili. 

Reagimi i plotë:

Sa te pacipe qeveri e bashki,teatrin e votuan brenda nates per bixhozin deshen 6 vjet.Ka tre dite qe po qelb dynjane diarreja qeveritare dhe bashkiake tash se fundi,per ligjin e bixhozit.Pasi rruajten sa u shqepen per plot 6 vjet me radhe me kryeministrin ne krye tani po na shesin mbylljen si hatane e madhe qe po bejne.Thjesht po asgjesojne te tjeret qe ti rruajne te gjitha parate per vete me kompanite e tyre.Ketij kryeministrit si genjeshtar qe eshte deri ne legenllek po ja kujtoj prap sfiden, qe i kam bere ne emer te lsi,TRE VJET ME PARE, kur tentoi qe tu linte pergjegjesine te tjereve ndersa rruante vete parate si derri me bixhozinPikerisht ne 31 Dhjetor 2016 i kam deklaruar qarte dhe prere ketij kryeministrit qe s'rron dot pa genjyer keto fjale,te cilat vlejne ti lexojne edhe shplarovinat e bashkise sot.

Ja deklarata e 31 dhjetorit 2016:

“Bixhozi, kjo sëmundje e rëndë shoqërore e ka të qartë shërimin dhe çrrënjosjen.Problemi është shumë i thjeshtë për sa i takon LSI. Kryeministri mund ta sjellë ligjin për mbylljen e bixhozit që në seancën e parë të janarit. Të gjitha votat e grupit të LSI do të jenë pro mbylljes. Nëqoftëse një deputet i vetëm i LSI nuk do ta votonte, ai do të përjashtohej nga grupi. Anëtar i grupit të LSI që s’voton do të bëhej anëtar i bixhozit”.Ndaj, qeveri e bashki, ndaleni diarrene se t'ju lodhe e do tju ndyje pantallonat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrahu nusen e djalit, arrestohet gruaja në Korçë (EMRI)  
Çfarë po ndodh në emisionin e Luana Vjollcës, këngëtarja ikën në mes të spektaklit »
Article Logic
Execution time: 0.014909029006958
array(1) { ["section"]=> string(91) "shperthen-keq-deputeti-qeveri-e-bashki-ndaleni-diarrene-se-do-t-ju-ndyje-pantallonat-137563" }