Shpërthen politikani shqiptar: Granit Xhaka, bravo që refuzove përfaqësuesen e tradhtarëve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:16 30-08-2016 Shpërthen politikani shqiptar: Granit Xhaka, bravo që refuzove përfaqësuesen e tradhtarëve

Granit Xhaka, futbollisti shqiptar që luan për kombëtaren e Zvicrës zgjodhi pikërisht përfaqësuesen e Zvicrës në vend të kombëtares Kosovare dhe këtë e argumentoi edhe përmes një letre të hapur ku shkruante se ishin disa pengesa ligjore që nuk e kishin lejuar afrimin e tij te Kosova.

Sakaq, ka reaguar politikani shqiptar Kreshnik Spahiu i cili përgëzon Xhakën për zgjedhjen e bërë ndërsa e quan kombëtaren e Kosovës “përfaqësuese të tradhtarëve”.

MESAZHI I PLOTE I KREUT TE AK

Mesazhi im për Granti Xhakën: Bravo miku im që refuzove pëfaqsuesen e tradhëtarëve. Ata nuk janë kombëtarja jonë sepse Kosova nuk është komb por djepi shqiptarizmit. Kosova e ka kombëtaren e saj dhe ajo është kombëtarja kuqezi. Çdo refuzim për të veshur fanellën verdheblu është akt patriotik. Ne, jemi me ty sepse ti na bën krenar edhe me shkēlqimin shqip në mesin e alpeve zviceriane. Ne duam një komb, një himn, një kombëtare dhe një flamur. Përshëndetje të përzemërta, Kreshniku

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032665014266968
array(1) { ["section"]=> string(94) "shperthen-politikani-shqiptar-granit-xhaka-bravo-qe-refuzove-perfaqesuesen-e-tradhtareve-51301" }