Shpërthen rrjeti, të gjithë të lumtur për Kosovën. Si urojnë VIP-at (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:37 03-05-2016 Shpërthen rrjeti, të gjithë të lumtur për Kosovën. Si urojnë VIP-at (FOTOT)

Kosova është bërë pjesë e familjes më të madhe të futbollit, UEFA-s vetëm pak minuta më parë.

Shqiptarët anë e mbanë botës kanë nisur festën ndërsa rrjetet sociale kanë shpërthyer nga urimet e postimet për lajmin historik.

Më poshtë do mund të shikoni si kanë uruar disa nga personazhet e njohur shqiptarë  votiminnë Kongresin e 40-të në Budapest për anëtarësimin e Kosovës si antare me të drejta të plota. Kosova është vendi i 55-të i anëtarësuar. 28 vende kanë votuar pro anëtarësimit dhe e kanë bërë Kosovën pjesë të UEFA-s. 24 kundër dhe 2 të pavlefshme.

ks9.png

 

ks.png

ks1.jpg

ks2.jpg

ks4.png

ks5.png

ks6.png

ks8.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025566101074219
array(1) { ["section"]=> string(77) "shperthen-rrjeti-te-gjithe-te-lumtur-per-kosoven-si-urojne-vip-at-fotot-39354" }