“Shpërthen” tenori Agim Hushi: “Mallkuar qofsh në mbretërin tënde të ligësisë!” Kujt i drejtohet?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:47 10-08-2017 “Shpërthen” tenori Agim Hushi: “Mallkuar qofsh në mbretërin tënde të ligësisë!” Kujt i drejtohet?

Largimi i tenorit Agim Hushi nga Shqipëria dhe komenti i tij në facebook ku thoshte, “Më bëtë të më vijë turp që jam bashkombasi juaj. Faleminderit Austalia ime”, ngjallën reagime të shumta.

Kishte nga ata qytetarë që e mbështetën, kur Hushi sqaroi që e kishte për politikanët shqiptarë, por dhe nga ata që hodhën një lumë akuzash dhe ofendimesh mbi të.

Tenori ka reaguar sërish me anë të një statusi ku falenderon të gjithë ata që e mbështetën, ndërsa i ka përcjellë një mesazh një personi të cilin e konsideron “monstër” dhe e mallkon. “Mallkuar qofsh në mbretërin tënde të ligesisë!”, shkruan ndër të tjera Agim Hushi, duke iu drejtuar personit, që siç duket e ka mërzitur shumë.

Reagimi i Plotë i Agim Hushit:

Shkelqimi dhe renia e kurtizaneve!

Mijra e mijra mesazhe ne inboxin tim...
Kaq shume dashuri dhe urime skam marre gjithe jeten sa kam marre keto dite nga atdhetare dhe bashkekombas te mije; ata qe me kuptuan dhe e ndjejne se ne keto dite te nje barbarie te pafre dhe idiote ajo per te cilen une kam nevoje eshte te mbahem fort tek bindjet e mia dhe mosplotesimi i kerkeses se 
"patrioteve te medhej", : te pergjigjem si ikes, mallkues, dreqi vet!
Dhe nje kurtizane "trime", "e ditur", heroine e vagines se saj profesionale te qelbur dhe e nje qumeshti gjiri te prishur qe mund te mekoi vetem monstra guxonte te me shkruante perseri!
E blokova dhe po i coj kete pergjigje:
Larg meje dhe jetes time!
Je e denuar te vuash helmin e shpirtit tend katran dhe perbuzjes se dhjetra mijra njerzve qe i trondite me monstruozitetin tend duke vjelle kurtizaneri nga gjithe qenia jote prej shtrige cmirzese duke me ngelur me qafe ne menyre absurde, pa asnje te drejte dhe hak, duke qene ne punen dhe jeten time!
Larg meje se pervec ketyre fjaleve qe jane te llojit tend dhe te vetmet qe ti mund te kuptosh nuk ke shanc ne kete bote te me avitesh ; e aq me pak te me prishesh humorin dhe lumturine e arritjeve te mija te cilat as me teleskop nuk do kesh shanc ti prekesh ti dhe kurtizanëria e llojit tend!.
Larg jetes dhe drites time te miresise njerzore me te cilen Zoti me ka mbrujtur!
Larg dashurise time te quajtur Shqiperi dhe artit tim qe prodhon humanizem!
Mallkuar qofsh ne mbreterin tende te ligesise!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020390033721924
array(1) { ["section"]=> string(96) "shperthen-tenori-agim-hushi-mallkuar-qofsh-ne-mbreterin-tende-te-ligesise-kujt-i-drejtohet-88700" }