Shpërthen zjarr i madh në festivalin e famshëm Coachella

Publikuar tek: bota, më 17:10 15-04-2018 Shpërthen zjarr i madh në festivalin e famshëm Coachella

Një zjarr i madh ka rënë në ambientet ku po mbahet festivali i përvitshëm Coachella, në Kaliforni.

Sipas mediave vendase, zjarri ka rënë rreth 10 kilometra larg skenës kryesore dhe po përhapet me shpejtësi duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Nuk ka raportime për të plagosur.

Në Coachella performojnë çdo vit këngëtarët më të famshëm në botë, ndër ta edhe yjet e muzikës me origjinë shqiptare si Bebe Rexha dhe Rita Ora.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Amerika ka pranuar vetëm 11 refugjatë sirianë
Sanksione të reja për Rusinë, pas sulmit kimik në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.02055811882019
array(1) { ["section"]=> string(63) "shperthen-zjarr-i-madh-ne-festivalin-e-famshem-coachella-116995" }