Shpërthim me tritol në banesë, hidhen në erë dyqanet e garazhi në Shkodër, policia në ndjekje të autorëve (Emri-Detaje)

Publikuar tek: aktualitet, më 01:40 14-02-2018 Shpërthim me tritol në banesë, hidhen në erë dyqanet e garazhi në Shkodër, policia në ndjekje të autorëve (Emri-Detaje)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pas mesnate në një banesë në qytetin e Shkodrës.

Një sasi tritoli ka shpërthyer në derën e garazhit në katin e parë të banesës në pronësi të shtetasit Dedë Kiri.

Dyshohet se kanë qenë rreth 4-5 persona që kanë vendosur sasinë e lëndës eksplozive në qepenin e garazhit. Motivet e kësaj ngjarje nuk dihen ende.

Policia ka mbërritur në vendngjarje, në lagjen "Tophanë", dhe është vënë në kërkim të autorëve.

Nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale, pasi pranë garazhit ndodhen edhe dy dyqane, dyshohet po në pronësi të Kirit.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjike në Durrës, i riu hidhet nga kati i tetë i pallatit
Dhanë dorëheqjen t'i shpëtojnë vettingut, zbardhet pasuria e gjyqtarëve dhe prokurorëve »
Article Logic
Execution time: 0.00484299659729
array(1) { ["section"]=> string(122) "shperthim-me-tritol-ne-banese-hidhen-ne-ere-dyqanet-e-garazhi-ne-shkoder-policia-ne-ndjekje-te-autoreve-emri-detaje-110172" }