Shpërthime të fuqishme në Siri, 100 të vdekur. Pamje të rënda (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:27 23-05-2016

Shpërthime të njëpasnjëshme kanë ndodhur në një fortesë të Assadit duke shkaktuar 100 të vdekur.

Disa grupe kamikaze realizuan këto sulme të fuqishme terroriste.

Sulmet kanë ndodhur në qytetet siriane të Tartusit dhe Jahblehut. Zonat ku ndodhën shpërthimet janë afër bazave ruse: pista e avionëve në Khmeimim dhe baza ujore Tartus. Burimet policore konfirmojnë deri më tani numrin 100 të viktimave.

Grupi xhihadist i Ahrar ash-Sham al-Islamiyya ka marrë përgjegjësinë për dy shpërthimet, si në Jableh ashtu edhe në Tartus. 

Këto janë fotot dhe video nga vendi i shpërthimeve.

shperthimassad2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18071413040161
array(1) { ["section"]=> string(71) "shperthime-te-fuqishme-ne-siri-100-te-vdekur-pamje-te-renda-video-41233" }