Shpëtim Idrizi i kundërpërgjigjet Ramës: Nuk ndikohem nga miqësitë e tua politike

Publikuar tek: politike, më 14:19 10-03-2016 Shpëtim Idrizi i kundërpërgjigjet Ramës: Nuk ndikohem nga miqësitë e tua politike

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i është kundërpërgjigjur deklaratave të Edi Ramës në Kuvend, pas ftesës që i ka bërë kryeministri Vangjel Dules për t'u bashkuar me Partinë Socialiste. Rama ka thënë se do të bëhej mik edhe me Shpëtim Idrizin. 

Idrizi nuk ka pranuar miqësitë e Ramës dhe ka kërkuar që kryeministri dhe kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule të zgjidhin çështjen e shqiptarëve të Çamërisë.

"Nuk ndikohem nga miqësitë politike të Ramës. Do të mirëprisja që z. Rama dhe Dule të ishin mbështetës dhe miq të zgjidhjes së çështjes së shqiptarëve të Çamërisë", ka thënë kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blushi: Shqipëria ka kapacitetet të mbajë 100 mijë refugjatë, nuk duhet t’i mbyllim dyert
Mandati i shkon në kushtetuese, Kokëdhima- Berishës: Do dalësh gjysmak në Vlorë. Shpërthen ndaj deputetëve: Sa rob koti që jeni »
Article Logic
Execution time: 0.024891138076782
array(1) { ["section"]=> string(86) "shpetim-idrizi-i-kunderpergjigjet-rames-nuk-ndikohem-nga-miqesite-e-tua-politike-34749" }