Shpëtim Idrizi takim me Ramën në Kryeministri, diskutime për qeverisjen lokale dhe qendrore

Publikuar tek: politike, më 17:50 09-02-2016 Shpëtim Idrizi takim me Ramën në Kryeministri, diskutime për qeverisjen lokale dhe qendrore

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar për gati 30 minuta një takim me kryeministrin Edi Rama në zyrën e këtij të fundit.

Mësohet se në takimin mes Idrizit dhe Ramës është diskutuar për marrëveshjen që PDIU ka me PS në qeverisjen lokale dhe kërkesën për një post në kabinetin e drejtuar nga kryeministri.

Idrizi më herët ka shprehur hapur pakënaqësinë ndaj Ramës për mospërmbushje të kërkesave të PDIU-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Lu dhe Romana Vlahutin, për rreth 2 orë në zyrën e Xhafajt
Malaj kritikon Majkon, Fevziun dhe Ballën: Po hiqni paralele në rrugët e shtrembëra »
Article Logic
Execution time: 0.019052982330322
array(1) { ["section"]=> string(96) "shpetim-idrizi-takim-me-ramen-ne-kryeministri-diskutime-per-qeverisjen-lokale-dhe-qendrore-32151" }