Shpëtohen 10 banorë në Kamëz, niveli i ujit shkon në 1.5 metër

Publikuar tek: aktualitet, më 22:37 30-11-2017 Shpëtohen 10 banorë në Kamëz, niveli i ujit shkon në 1.5 metër

Situata më e rëndë nga përmbytjet është në zonën e Valiasit në Kamëz ku niveli i ujit ka shkuar në 1.5 metër.

10 persona të bllokuar për më shumë se dy orë, mes tyre 5 fëmijë, janë evakuuar falë Forcave të Armatosura dhe ekipeve të emergjencave.

Po ashtu është bërë i mundur zhbllokimi i një mjeti zjarrfikës që kishte ngelur i bllokuar në këtë zonë si pasojë e përmbytjeve të mëdha.

Mes të bllokuarve në 10 banesa ishin dhe 4 fëmijë dhe 3 punonjës të zjarrfikëses. Në vendgjarje ka shkuar edhe Shefi Shtabit te Pergjithshem te Forcave te Armatosura, Bardhyl Kollcaku.

asfwsgrwergh345h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05420994758606
array(1) { ["section"]=> string(68) "shpetohen-10-banore-ne-kamez-niveli-i-ujit-shkon-ne-1-5-meter-101437" }