Shqipëria drejt plakjes, nivel rekord i divorceve

Publikuar tek: aktualitet, më 19:41 08-11-2018 Shqipëria drejt plakjes, nivel rekord i divorceve

Shqipëria ka filluar të plaket, ky tashmë është nje fakt dhe jo fjalë boshe.

Plakja ka nisur për shumë arsye, një ndër to është numri i ulët i martesave gjatë dekadës së fundit.

Martesat nuk po realizohen më mes çifteve pasi i druhen divorceve që vijnë më pas. Të rinjtë shohin si një mënyrë më të lehtë bashkëjetesën.

Numri i madh i divorceve e ka rritur shifrën zyrtare dhe janë regjistruar plot 7.956 të tillë.

Ky është një kërcënim shumë i madh për vendin tonë dhe dalëngadalë po klasifikohemi te popullsia e plakur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet në Gjirokastër ekstremisti Babis Karathanos dhe tre grekë të tjerë
Ngjarja në Bularat, reagon Komiteti Shqiptar i Helsinkit: Dënojmë me forcë ekstremizmin dhe parrullat antishqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.013637065887451
array(1) { ["section"]=> string(55) "shqiperia-drejt-plakjes-nivel-rekord-i-divorceve-140792" }