“Shqipëria duhet të falenderojë Platininë”, Eurosport “gozhdon” kombëtaren pas humbjes me Italinë

Publikuar tek: sport, më 06:19 26-03-2017 “Shqipëria duhet të falenderojë Platininë”, Eurosport “gozhdon” kombëtaren pas humbjes me Italinë

Pas humbjes 2 me 0 me Italianë, kombëtarja shqiptare e futbollit ka hyrë në sitën analitike të “Eurosport.com” ku ka vënë në dukje disa të vërteta të mëdha për skuadrën tonë drejtuar nga trajneri italian Gianni De Biassi.

“Që pas kualifikimit në Europian dhe fitores ndaj Rumanisë, është folur shumë për një progres historik të Shqipërisë, dhe me të drejtë. Por fakti është se pa zgjerimin e numrit të pjesëmarrësve në Kampionatin Europian, i realizuar nga ish-presidenti Mishel Platini, kombëtarja e De Biazit do ta shikonte Francën vetëm në hartë.

Progresi i viteve të fundit është i dukshëm: një organizim i mirë, shumë lojtarë që luajnë në Serinë A, një skuadër e aftë për t’u përballur me këdo. Por hendeku që ndan shqiptarët nga më të mëdhenjtë e Europës, siç u pa dhe në ‘Renzo Barbera’, është ende mjaft i qartë”,shkruhet në analizën e “Eurosport”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa në shesh mes qindra tifozëve kuqezi, çfarë thotë kryebashiaku për bashkëshorten (VIDEO)
Kërcënoi se do ta rrihte gjyqtarin e takimit Itali-Shqipëri, Ded Ndreca zhduket nga "sytë këmbët" »
Article Logic
Execution time: 0.021920919418335
array(1) { ["section"]=> string(98) "shqiperia-duhet-te-falenderoje-platinine-eurosport-gozhdon-kombetaren-pas-humbjes-me-italine-73141" }