Shqipëria i bën ftesë talentit të kampionatit anglez

Publikuar tek: sport, më 23:40 26-07-2016 Shqipëria i bën ftesë talentit të kampionatit anglez

Politikat e kombëtares kuqezi kanë ndryshuar. Në kombëtare po thërriten vetëm lojtarë të rinj dhe që dallohen për talentin e tyre. Në ndeshjet e radhës, skuadra e drejtuar nga Xhemal Mustedanagiç do të ketë në përbërje të riun Roy Syla.

Ai është 16 vjeç dhe është pjesë e skuadrës Barnet FC, pikërisht në akademinë e këtij ekipi. Ai luan në mesfushë, ndërsa në faqen e këtij klubi njoftohet se ai do të fluturojë drejt Kazakistanit për t’iu bashkangjitur Shqipërisë U-17, shkruan Newsport.al.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34500789642334
array(1) { ["section"]=> string(58) "shqiperia-i-ben-ftese-talentit-te-kampionatit-anglez-47820" }