Shqipëria ka nevojë për një Falcone dhe Borselino, dërguan prapa hekurave krerët e mafies më të rrezikshme në botë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:21 16-12-2017 Shqipëria ka nevojë për një Falcone dhe Borselino, dërguan prapa hekurave krerët e mafies më të rrezikshme në botë

Shqipëria ka nevojë për një Falcone dhe Borselino! Kështu shkruan nga SHBA anëtari i Aleancës Kuqezi, Aleksandër Rena në një kohë kur Shqipëria do të zgjedhë mes tre kandidaturave të kualifikuara, kryeprokurorin e ri të përkohshëm: Arta Marku, Ferdinand Elezi dhe Ermira Tafani.

“Ishin pikërisht Falcone dhe Borselino me ligjin antimafia në magjistraturë që dërguan prapa hekurave krerët e mafies më të rrezikshme në bote, asaj "Cosa Nostra". U tundën themelet në Itali dhe Amerikë, ku dhe FBI e ekzekutoi këtë vendim gjyqësor të kolegëve Italianë pa medyshje.

Në nderim të punës së tyre, sot është pikërisht data ku u nënshkrua procesvebali i këtij ekstrakti.

Heronjtë, thuhet, se nuk vdesin kurrë!!”, shkruan Aleksandër Rena.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017328023910522
array(1) { ["section"]=> string(120) "shqiperia-ka-nevoje-per-nje-falcone-dhe-borselino-derguan-prapa-hekurave-kreret-e-mafies-me-te-rrezikshme-ne-bote-103307" }