Shqipëria më e vështirë se Italia, trajneri i Spanjës bën elozhe

Publikuar tek: sport, më 16:32 07-10-2016 Shqipëria më e vështirë se Italia, trajneri i Spanjës bën elozhe

Trajneri i Spanjës vlerëson maksimalisht sfidën kundër Shqipërisë. Ai ka hedhur pas krahëve ndeshjen që barazoi në Torino ditën e djeshme, ndërsa fokusohet te takimi i “Loro Boriçi”-t për të marrë pikë për të ridalë në krye të grupit.

“Ajo që kishim planifikuar ndaj Italisë u bë siç duhej. Por, do të analizojmë momentet e mira dhe ato më pak të mira të kësaj ndeshjeje. Di të them se ndeshja kundër Shqipërisë është më e vështirë nga ajo që kaluam”, thotë Julen Lopetegui, i cili sot ka bërë ndryshimin e parë në formacion, ka larguar Jordi Alba-n për shkak të një dëmtimi dhe ka vendosur në fushë Nacho Monreal që është pjesë e Arsenal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e fortë pas mesnate e Andi Lilës për Armand Dukën
“Droni në stadium u lëshua nga Serbia, Ballisti nuk mund ta realizonte i vetëm” deklarata e fortë e ish-presidentit të federates serbe »
Article Logic
Execution time: 0.019484043121338
array(1) { ["section"]=> string(69) "shqiperia-me-e-veshtire-se-italia-trajneri-i-spanjes-ben-elozhe-55419" }