Shqipëria në pritje të hapjes së negociatave, raporti i BE: Progres në 5 pika kyçe

Publikuar tek: aktualitet, më 15:42 16-04-2018 Shqipëria në pritje të hapjes së negociatave, raporti i BE: Progres në 5 pika kyçe Selia e Bashkimit Europian

Ndërkohë që Shqipëria ditën e nesërme pret përgjigjen e Bashkimit Europian për hapjen e negociatave, BE ka publikuar ditën e sotme një raport në lidhje me progreset e vendit tonë.

Sipas raportit, Shqipëria ka njohur një progres të madh në pesë pika kyçe, ndërkohë që Këshilli Europian ka rekomanduar të hapet drita jeshile për vendin tonë.

Në raport thuhej se Shqipëria njeh një përmirësim të ndjeshëm në institucionet juridike dhe me reformën në drejtësi, ndërkohë që 15 gjyqtarë e prokurorë kanë dhënë dorëheqjen pak para se të fillonte zbatimi i procesit të Vetting-ut.

Ndërkohë që është përmirësuar edhe në përpjekje në luftën kundër trafikimit të drogës, korrupsionit dhe krimin.

Më 17 prill Shqipëria po pret pozitivisht mundësinë ë anëtarësimit të vendit drejt BE-së.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bllokohen 395 kile produkte bulmeti në TIRANË, ja kush janë dy pronarët (EMRAT)
Dhunohen për 12-ën herë zyrat e përgjithshme të 'Omonia', reagon kryetari: I shtojmë flamurët jo i heqim »
Article Logic
Execution time: 0.023138999938965
array(1) { ["section"]=> string(87) "shqiperia-ne-pritje-te-hapjes-se-negociatave-raporti-i-be-progres-ne-5-pika-kyce-117083" }