Shqipëria renditet ndër vendet me kosto më të ulët për orë pune në Europë

Publikuar tek: ekonomi, më 19:11 11-11-2016 Shqipëria renditet ndër vendet me kosto më të ulët për orë pune në Europë

Sipas Eurostat, Shqipëria renditet ndër shtetet me kosto më të ulët për orë pune në Europë. 

Kostoja mesatare për orë pune në të gjithë Europën është 24 euro, ndërsa në Shqipëri vetëm 2.2 euro.

Pothuajse të gjithë vendet e Ballkanit kanë probleme me koston e punës. Ajo që duhet të bëjë Shqipëria është tërheqja e investimeve dhe shfrytëzimi i prodhimeve vendase.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070080757141113
array(1) { ["section"]=> string(79) "shqiperia-renditet-nder-vendet-me-kosto-me-te-ulet-per-ore-pune-ne-europe-59230" }