Shqipëria rizgjidhet në Bordin Ekzekutiv të UNESCO-s, ministri Bushati ka një premtim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:03 08-11-2017 Shqipëria rizgjidhet në Bordin Ekzekutiv të UNESCO-s, ministri Bushati ka një premtim

Shqipëria është rizgjedhur edhe për 4 vitet e ardhshme si pjesëtare e bodrit ekzekutiv të UNESKO-s.

Këtë lajm e bërë të ditur ministri i Jashtëm dhe për Europën, Ditmir Bushati.

Në një postim në rrjetet sociale, Bushati thekson se ai mer angzhimin e tij të plotë për të punuar më shumë në rritjen e bashkëpunimit në çështjet që mbulon UNESKO.

Më poshtë postimi i plotë i Ditmir Bushatit:

Screenshot_4.jpg

Gëzuar që Shqipëria u rizgjodh në Bordin Ekzekutiv të UNESCO-s për një mandat tjetër 4 vjeçar. Ne mbetemi të angazhuar plotësisht për të punuar ngushtë me të gjitha vendet e tjera në promovimin e paqes dhe zhvillimit nëpërmjet edukimit, shkencës, kulturës dhe komunikimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011597156524658
array(1) { ["section"]=> string(90) "shqiperia-rizgjidhet-ne-bordin-ekzekutiv-te-unesco-s-ministri-bushati-ka-nje-premtim-98836" }