Publikuar tek: sport, më 21:54 31-08-2017 Shqipëria U21 pa fat, një penallti në minutën e 95-të i mohon barazimin kundër Irlandës së Veriut

Shpresat e Shqipërisë janë mposhtur 1-0 nga Irlanda e Veriut U21.

Një ndeshje pa fat për kuqezinjë të e vegjël, të cilët e pësuan golin në minutën e 95-të kur Donnelly  realizoi saktë nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Keidi Bare shkaktoi penallti duke u ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë e automatikisht la fushën e lojës me karton të kuq.

Irlanda e Veriut U21 e shfrytëzoi shansin e artë në minutën e fundit shtesë duke ndëshkuar Shqipërinë U21.

Kjo ishte ndeshja e dytë për Shpresat e Shqipërisë në eliminatoret e "Euro 2021", pas barazimit 0-0 kundër Estonisë në takimin e pare të kësaj fushate kualifikuesesh.

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare, pas Neymar PSG bën “çmendurinë” e rradhes, firmos me Mbappe
Xhani De Biazi rikthehet tek kombëtarja: Forca Shqipëria (FOTO) »
Execution time: 0.033452033996582
array(1) { ["section"]=> string(102) "shqiperia-u21-pa-fat-nje-penallti-ne-minuten-e-95-te-i-mohon-barazimin-kunder-irlandes-se-veriut-90799" }