“Shqiponja” në Tiranë tërheq vëmendjen e ministrit gjerman (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:45 14-06-2016 “Shqiponja” në Tiranë tërheq vëmendjen e ministrit gjerman (Foto)

Gjatë vizitës së parë në Tiranë, ministrit të Jashtëm gjerman Frank-Walter Steinmeier i ka tërhequr vëmendjen “Shqiponja” që ndodhet në hyrje të kryeqytetit.

Steinmeier ka postuar në profilin e tij në “Facebook” dy foto nga hyrja e Tiranës dhe një prej tyre ishte monumenti i “Shqiponjës”, që është kthyer në një atraksion për të gjithë ata persona që vizitojnë për herë të parë Tiranën.

Në vizitën një ditore që zhvilloi në vendin tonë, ministri Steinmeier u takua me homologun shqiptar Ditmir Bushatin, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së Lulzim Bashën. 

13434954_10157028323795486_7103470400349580693_n.jpg

13417451_10157028327375486_6942593781638305098_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032401084899902
array(1) { ["section"]=> string(67) "shqiponja-ne-tirane-terheq-vemendjen-e-ministrit-gjerman-foto-43491" }