Shqiptarët ‘e djegin’ në Skoci, festojnë me tupan e fustanella (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 18:38 10-09-2018 Shqiptarët ‘e djegin’ në Skoci, festojnë me tupan e fustanella (VIDEO) Nga momentet festive në Skoci

Sonte në mbrëmje Kombaëtarja e shqiptare do të luajë ndeshjen e radhës me Skocinë, të vlefshme për Ligën e Kombeve (Nations Ligue).

Ndeshja do të fillojë në orën 20:45 në stadiumin e “Hampden Park” në Glasgow, ndërkohë tifozët e Kombëtares kanë mbërritur dhe kanë krijuar një atmosferë mjaft emocionuese.

Në video disa nga tifozët duken të mbledhur brenda një lokali ku kanë filluar të festojnë me tupanë e me fustanella, si dhe duke kënduar këngën “Xhamadani vija vija”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pritet të jetë titullar sonte, klubi italian i bën “dhuratë” lojtarit të KOMBËTARES
KOSOVA ‘i tregon si luhet’ SHQIPËRISË, rezultat surprizë në Prishtinë »
Article Logic
Execution time: 0.031458139419556
array(1) { ["section"]=> string(72) "shqiptaret-e-djegin-ne-skoci-festojne-me-tupan-e-fustanella-video-133868" }