“Shqiptarët e mbajtën fjalën Aurorë”, vepra e jashtëzakonshme për këtë familje

Publikuar tek: aktualitet, më 11:51 13-05-2016 “Shqiptarët e mbajtën fjalën Aurorë”, vepra e jashtëzakonshme për këtë familje

Një histori tronditëse sjellë përmes nismës “Fundjavë Ndryshe” dhe fjala e mbajtur e shqiptarëve.

Kjo familje jetonte në varfëri ekstreme, me pesë fëmijë të shkelqyer në shkollë, por në pamundësi për të patur dhe një tavolinë ku të bënin mesimet.

Sot ata femije kanë mundësi të jenë me kushte normale falë kontribuesve të shoqerisë shqiptare të cilët u bënë bashkë për t’i ndryshuar sadopak ngjyrat e jetës familjes në nevojë.

Kjo është shtëpia e dytë që fundjave ndryshe mbyll brenda dy muajve. Një nismë që nisi vetëm me ushqime por me sa duket nga përkrahja e madhe ka marrë dhe restaurimin e shtëpive.

“Shqiptarët e mbajtën fjalën Aurorë”, shkruan me krenari “Fundjavë Ndryshe”.

shqip.jpg

shqip2.jpg

shqip3.jpg

shqip4.jpg

shqip5.jpg

shqip6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024416923522949
array(1) { ["section"]=> string(81) "shqiptaret-e-mbajten-fjalen-aurore-vepra-e-jashtezakonshme-per-kete-familje-40348" }