Shqiptari bën veprimin e rrallë për qindra banorë në Afrikë (FOTOT)

Publikuar tek: rajon, më 14:01 22-05-2019 Shqiptari bën veprimin e rrallë për qindra banorë në Afrikë (FOTOT)

Një shqiptar nga Kosova ka bërë një gjest të veçantë për qindra banorë të Afrikës Perëndimore. Ylber Vatovci nga Vushtrria, me banim në Gjermani ka arritur që t’u sigurojë ujë të pijshëm rreth 250 banorëve të një fshati në Afrikën Perëndimore.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije vetë, ai me anë të një postimi në rrjetet sociale. Siç shikohet edhe në njërën prej fotove, te pusi që është ndërtuar shkruhet emri i tij.

“Ne mendojmë shumë për gjërat që dëshirojmë, ndërkohë harrojmë shpejt ato që i kemi. E mira ime e dytë është bërë, me pak para dhe me ndihmën e 250 njerëzve, iu dha jetë fshatit në Perëndim të Afrikës. Për ju, për fëmijët e tyre", shkruan ai.

QQQ.jpg

38864912_10216975894460357_1579798656343605248_n.jpg

kakkAAKAAA.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025444984436035
array(1) { ["section"]=> string(72) "shqiptari-ben-veprimin-e-rralle-per-qindra-banore-ne-afrike-fotot-165277" }