Shtëpi të re për nënën dhe 3 fëmijët që jetonin në skamje (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:59 10-07-2016 Shtëpi të re për nënën dhe 3 fëmijët që jetonin në skamje (Foto)

Në më pak se një muaj programi “Jo vetëm modë” në Televizionin Klan, ia ka dalë që të realizojë misionin për rikonstruksionin e shtëpisë së familjes Balliu, që jeton në fshatin Bërxhullë, të Tiranës.

Shtëpia e Manushqes dhe 3 fëmijëve të saj që jetonin në skamje dhe në kushte të tejskajshme varfërie, ka marrë tjetër fytyrë.

asasdgfgggshot_1.jpg

Pas publikimit të këtij rastit, ky program në bashkëpunim me donatorët ka mundur të shndërrojë tërësisht një shtëpi të pabanueshme në një banesë të rehatshme, me të gjitha kushtet normale.

Me bujari dhe me shpirtin e solidaritetit për t’i dhënë një dorë tjerit, u bë i mundur izolim të shtëpisë, sistemimi i çatisë, instalime hidraulike dhe elektrike, një shtrim me pllaka dhe mobilimi, etj.

23232343eenshot_1.jpg

Tashmë 3 fëmijët dhe nëna e tyre, kan një shtëpi si gjithë të tjerët.

64784678reenshot_1.jpg

Ndërsa “Fundjavë ndryshe”, është e angazhuar që të ndihmojë familje Balliu në mënyrë të vazhdueshme duke e furnizuar me ushqime dhe veshmbathje, falë kontributrit të secili prej jush.

f4444eenshot_1.jpg

dfg6668shot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039891004562378
array(1) { ["section"]=> string(68) "shtepi-te-re-per-nenen-dhe-3-femijet-qe-jetonin-ne-skamje-foto-46096" }