"Shtëpia e Flamurit" drejt përfundimit, në verë çel dyert për vizitorët vendas dhe të huaj

Publikuar tek: kulture-art, më 19:01 02-02-2017

Ndërtesa ku 100 vite më parë Korça u shpall krahinë autonome, po shkon drejt përfundimit.

 Zyrtarë të Bashkisë thanë se godina pas shembjes dy vite më parë nga persona të pa identifikuar as nga policia , po ngrihet me një fond të qeverisë. Ndryshimi i projektit fillestar ka shtyrë për disa muaj përfundimin e punimeve të godinës e cila ndodhet në qendër të qytetit juglindor.

Burime zyrtare bëjnë me dije se veren e këtij viti, godina e njohur si "Shtëpia e Flamurit" do të çelë dyert për vizitorër vendas dhe të huaj, pasi me këtë shtëpi lidhet një nga ngjarjet me të rëndësishme të historisë së vendit tonë.

cdfc.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetari shkon në “vendin e krimit”, publikon pamjet shkatërruese dhe kallëzon në Prokurori Vangjush Dakon
SKANDAL/ Bie ansambli, Ministria e Kulturës heq nga lista 239 monumente të kategorisë së dytë në Gjirokastër »
Article Logic
Execution time: 0.019258975982666
array(1) { ["section"]=> string(93) "shtepia-e-flamurit-drejt-perfundimit-ne-vere-cel-dyert-per-vizitoret-vendas-dhe-te-huaj-67520" }