Shtëpia e re mbretërore e Meghan dhe Harry, shpenzohen për rikonstruksion 3 milionë USD të taksapaguesve britanikë

Publikuar tek: bota, më 09:58 25-06-2019 Shtëpia e re mbretërore e Meghan dhe Harry, shpenzohen për rikonstruksion 3 milionë USD të taksapaguesve britanikë

Meghan dhe Harry, Duka dhe Dukesha e Sussex kanë harxhuar rreth 3 milionë dollar nga paratë e taksapaguesve britanike për rinovimin e shtëpisë së tyre të re, sipas deklaratës zyrtare të fundit të shtëpisë mbretërore.

Rezidenca zyrtare e çiftit, Frogmore Cottage që është vendosur në Londren Lindore ka pasur ndryshime të shumta strukturore për familjen e tyre të re.

Meghan dhe Harry qëndruan në Grade II përpara se djali i tyre Archie të vinte në jetë në Maj. Gazetat e tabloideve angleze thonë se në shtëpinë e re është ngritur edhe një dhomë jogash për nënën dhe djalin, por Pallati Buckingham i ka konsideruar false këto raportime.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069680213928223
array(1) { ["section"]=> string(120) "shtepia-e-re-mbreterore-e-meghan-dhe-harry-shpenzohen-per-rikonstruksion-3-milione-usd-te-taksapaguesve-britanike-169651" }