“Shtëpia e teto Ollgës”, ja si duket sot godina e famshme ku u luajt filmi 'Zonja nga qyteti'

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:13 09-01-2018 “Shtëpia e teto Ollgës”, ja si duket sot godina e famshme ku u luajt filmi 'Zonja nga qyteti'

Filmi “Zonja nga qyteti” është një nga me të njohurit dhe më të pëlqyerit të kinematografisë shqiptare.

Për admiruesit e atij filmi, emblematik është momenti kur Ollga merr vesh për transferimin në fshat dhe se duhet të braktiste shtëpinë e saj në qytet.

Pikërisht kjo shtëpi shumë e famshme për çdo shqiptar vazhdon të qendrojë edhe sot hijerëndë dhe po aq elegante si dikur.

Personazhi i njohur i rrjeteve sociale, Ilir Vrenozi ka publikuar një foto para kësaj shtëpie të famshme  në Korçë bashkë me të zonjën e banesës.

Më poshtë postimi i Ilir Vrenozit:

Screenshot_6_copy_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067589282989502
array(1) { ["section"]=> string(95) "shtepia-e-teto-ollges-ja-si-duket-sot-godina-e-famshme-ku-u-luajt-filmi-zonja-nga-qyteti-105987" }