Shumë pak e dinë, e zbulon zv. ministri i Ramës: Ky është pallati i parë i qeverisë (Çfarë do ndodhë me godinën)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:28 13-06-2018 Shumë pak e dinë, e zbulon zv. ministri i Ramës: Ky është pallati i parë i qeverisë (Çfarë do ndodhë me godinën)

Kjo që shihni në foto është godina e parë e Këshillit të Ministrave.

 

Godina e cilë përkon me qeverinë e Ismail Qemalit pas shpalljes s Pavarësisë e zbulon zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Artan Shkreli.

“PALLATI I PARË I QEVERISË
në kërkim të asaj ç’ka mbetur në harresë të trishtuar (e që ende mund të shpëtohet) prej Godinës së parë të Keshillit të Ministrave të Shqiperise së porsaformuar...
...këtë shumë pak e dinë...”, shkruan Shkreli krahas fotove dhe si duket paralajmëron se godina do t’i nënshtohet rikontsruksionit.

35059965_1988358117904142_3536913595549876224_n.jpg

 

35223344_1988358137904140_3906709785814237184_n.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hervin Çuli sulmon keq Mirush Kabashin: Grabiti 15 vjet rrogën e Teatrit... Ja vë në gojë regjisorit Altin Basha (E PLOTË)
Virgjil Muçi: Letërsia shqipe nuk ka seks »
Article Logic
Execution time: 0.02165699005127
array(1) { ["section"]=> string(114) "shume-pak-e-dine-e-zbulon-zv-ministri-i-rames-ky-eshte-pallati-i-pare-i-qeverise-cfare-do-ndodhe-me-godinen-124189" }