Si bashkëjetojnë luksi dhe skamja në mes të Tiranës… (FOTO NGA REALITETI I HIDHUR)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:53 22-04-2017 Si bashkëjetojnë luksi dhe skamja në mes të Tiranës… (FOTO NGA REALITETI I HIDHUR)

Një godinë shumëkatëshe që përçon vetëm luks dhe shërbime të shtrenjta përballë një endacaku që fle në mes të rrugës me një batani të hollë.

Ky është realiteti i fiksuar nga fotografja Ivana Dervishi, e cila ka shkrepur paradoksin që ndoshta e shikojmë çdo ditë.

Fotografia është realizuar mbrëmë vonë. Përballë hotelit luksoz fle një person në anë të rrugës, pavarësisht temperaturave të ulëta siç duket i detyruar nga skamja dhe mungesa e një banese. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046749114990234
array(1) { ["section"]=> string(85) "si-bashkejetojne-luksi-dhe-skamja-ne-mes-te-tiranes-foto-nga-realiteti-i-hidhur-76021" }